دانستنی های خودرو

5 راه برای بهبود مصرف سوخت

بهبود مصرف سوخت

5 راه برای بهبود مصرف سوخت

 

رانندگان در سرتاسر کشور چه برای ماجراجویی‌های بزرگ و چه صرفاً در انجام کارها، باید قیمت بالای بنزین را هنگام سوار شدن در نظر بگیرند. بر اساس یک نظرسنجی توسط KPMG، افزایش قیمت ها به حدی قابل توجه است که 61 درصد از مردم آماده هستند تا به خودروهای برقی روی بیاورند.

 

اگرچه به نظر می رسد قیمت سوخت در حال نوسان است، به نظر می رسد کارشناسان معتقدند که قیمت های بالاتر به این زودی ها به جایی نمی رسد. بنابراین، این افزایش ناگهانی قیمت برای رانندگان نگران چه معنایی دارد؟ از تغییرات کوچک در جاده گرفته تا هماهنگی با فواصل سرویس های منظم، کارهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای بهبود مصرف سوخت خودرو خود انجام دهید. ما 5 نکته برتر خود را گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کند از هر کیلومتر حداکثر استفاده را ببرید.

 

عادت های کوچک رانندگی می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند

راه‌های کوچک زیادی وجود دارد که می‌توانیم عادت‌های رانندگی خود را تغییر دهیم تا به صرفه‌جویی در مصرف سوخت در طول زمان کمک کنیم:

 

  • تمام تلاش خود را بکنید که تا حد امکان به آرامی سرعت دهید
  • ترافیک را پیش‌بینی کنید تا بتوانید به جای استفاده از ترمز، سرعت خود را کاهش دهید
  • فقط در صورت لزوم خودرو را در حالت خلاص قرار می گیرد – در حالت آرام معمولاً گاز بیشتری نسبت به توقف و روشن کردن وسیله نقلیه مصرف می شود
  • از کروز کنترل در طول مسیرهای طولانی بزرگراه برای اطمینان از ثابت ماندن سرعت خود استفاده کنید
  • اکثر رانندگان نام ECO Mode را شنیده‌اند، اما آیا می‌دانید فشار دادن آن دکمه واقعاً چه می‌کند؟ استفاده از حالت ECO با تنظیم دریچه گاز شما برای یکنواختی و پاسخگویی، کارایی سوخت را در اولویت قرار می دهد. همراه با شتاب گیری و ترمز ملایم، خودروی شما را برای مدت طولانی تری در حالت ECO نگه می دارد.

 

برنامه نگهداری منظم خود را دنبال کنید

همه وسایل نقلیه، از جمله برقی، باید به طور منظم سرویس شوند تا عملکرد مطلوب حفظ شود – این به بهره وری و بهبود مصرف سوخت شما در طولانی مدت کمک می کند، زیرا خودروی شما در شرایط اوج کار می کند. کارشناسان توصیه می کنند خودروی خود را هر 6 ماه یا 8000 کیلومتر، هرکدام زودتر اتفاق افتاد، تعمیر دوره ای کنید. در طول قرار تعمیر و نگهداری، تکنسین های آموزش دیده تویوتا سرویس موارد زیر را بررسی می کنند:

 

ترمز

قطعات ترمز قدیمی یا فرسوده می توانند کشش را افزایش دهند و بر راندمان کلی سوخت وسیله نقلیه شما تأثیر بگذارند. اگر به قطعات ترمز جدید نیاز دارید، قطعات اصلی تویوتا به گونه‌ای ساخته شده‌اند که برای عملکرد بهینه و مصرف سوخت کاملاً مناسب خودروهای تویوتا هستند.

 

لاستیک

رانندگی با لاستیک های مناسب برای فصل برای صرفه جویی در مصرف سوخت ضروری است، زیرا با ایجاد سطح مناسب اصطکاک در جاده، از کشش جلوگیری می کند. تکنسین های آموزش دیده تویوتا سرویس می توانند به شما کمک کنند تا لاستیک های مناسب برای وسیله نقلیه و آب و هوا را انتخاب کنید. فشار لاستیک شما بر اساس نیاز خودروی شما برای شما تنظیم می شود و به کاهش کشش و افزایش بهره وری سوخت کمک می کند. تراز مناسب چرخ ها مقدار مناسب اصطکاک را در حین رانندگی ایجاد می کند و اطمینان حاصل می کند که وسیله نقلیه شما تا حد امکان کارآمد است.

تعویض لنت ترمز

تعویض روغن موتور برای بهبود مصرف سوخت

تعویض روغن موتور قبل از زمان تعویض توصیه شده باعث می‌شود خودروی شما بیشتر از روغن قدیمی کار نکند که می‌تواند بیش از حد لازم بنزین بسوزاند. تکنسین های آموزش دیده ما می توانند در تعمیر و نگهداری وسیله نقلیه به شما کمک کنند، اما در بین قرار ملاقات های معمول سرویس، اقداماتی وجود دارد که می توانید در خانه برای کمک به بهبود بهره وری سوخت خود انجام دهید.

تعویض فیلتر روغن تویوتا و لکسوس

فشار باد لاستیک خود را کنترل کنید

 

در اینجا نحوه بررسی فشار باد لاستیک خود به منظور بهبود مصرف سوخت در هر ماه آورده شده است:

 

یک گیج‌سنج فشار تایر بسیار عالی انتخاب کنید و حداقل سه ساعت پس از آخرین رانندگی خود زمانی را برای انجام آزمایش انتخاب کنید.

پین گیج را داخل میل سوپاپ لاستیک قرار دهید. اگر گیج شما برقی است، پوند بر اینچ مربع (psi) را به طور خودکار به شما نشان می دهد. اگر دستی باشد، گیج بیرون می آید و اندازه گیری شما را نشان می دهد

میزان PSI خود را با آنچه در داخل درب سمت راننده شما یافت می شود مقایسه کنید. اگر بالاتر است، به آرامی مقداری هوا را از لاستیک خود خالی کنید و دوباره اندازه گیری کنید. اگر کمتر است، هوا را اضافه کنید و دوباره اندازه گیری کنید.

 

سیستم سوخت خود را تمیز کنید

وقتی سوخت قدیمی در خودروی شما باقی می ماند، می تواند باعث انسداد شود که بر راندمان کلی تأثیر می گذارد. پاک کننده سیستم سوخت کامل اصلی تویوتا تجمع سوخت را در داخل وسیله نقلیه شما پاک می کند و رانندگی و مصرف سوخت را بهبود می بخشد. می‌توانید نظافت را خودتان انجام دهید یا قرار ملاقاتی با تکنسین آموزش دیده تویوتا سرویس برای کمک رزرو کنید.

 

وزن غیر ضروری را حذف کنید

قبل از حرکت، مطمئن شوید که فقط وسایل مورد نیاز خود را حمل می‌کنید . وزن اضافی می تواند بر مصرف سوخت تاثیر بگذارد.

 

نیازهای سوخت خودروی خاص خود را بدانید

آیا می دانستید که سوخت درجه یک برای اکثر وسایل نقلیه مورد نیاز نیست؟ در حالی که کلمه “premium” نشان می دهد که بهتر از سوخت معمولی است، اصطلاح مناسب تر hi-octane است که به سادگی به نحوه سوختن گاز اشاره دارد. راهنمای مالک خود را بررسی کنید تا بفهمید خودروی شما چه نوع سوختی را با بهترین عملکرد انجام می دهد.

 

یک خودروی برقی را برای آینده در نظر بگیرید

بیش از هر زمان دیگری رانندگان به خودروهای برقی روی آورده اند. تویوتا بیش از 20 سال است که این کار را رهبری می‌کند، به طوری که امروزه، می‌توانید از میان مجموعه‌ای از وسایل نقلیه برقی یکی را انتخاب کنید تا مناسب سبک زندگی و نیازهای رانندگی شما باشد. وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی ما حتی نیازی به اتصال به برق ندارند – آنها به طور یکپارچه قدرت یک موتور گازی را با موتورهای الکتریکی ترکیب می کنند و در حین رانندگی شارژ می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *