خدمات

تعویض باتری تویوتا در محل

تعویض باتری تویوتا در محل

 

در خودرو های امروزی سیستمی پیچیده از مدارهای الکتریکی دیده می شود که انرژی مورد نیاز بخش های مختلف آن ها را تامین، ذخیره و تقسیم می کند.

باطری ماشین اولین و اصلی ترین بخش این سیستم پیچیده است. باتری ذخیره کننده الکتریسیته مورد نیاز خودرو است و سر منشاء سیستم برقی خودرو ها. باتری ماشین که گونه ای از باتری های قابل شارژ است که یک وسیله نقلیه را با تبدیل انرژی به جریان الکتریکی مجهز می کند که هر باطری ماشین 12 ولت ظرفیت دارد که ظرفیت آن به عوامل مختلفی از جمله مقدار الکترولیت، قدرت الکترولیت، تعداد صفحات باتری، مساحت صفحات باتری و نو کهنه بودن باطری ماشین و دمای کارکرد بستگی دارد و هدف اصلی آن تغذیه استارت، برای راه اندازی موتور ماشین است.

 

وظایف باتری خودرو چیست؟

در خودرو هر زمان و هرجا که نیاز به برق باشد پای باتری آن درمیان است. بنابراین به طور کلی باتری موظف به تامین الکتریسیته‌ مورد نیاز خودرو است که آن را از طریق ذخیره‌ تولید دینام فراهم می‌کند. وظایف مهم این قطعه به صورت جزئی به ترتیب زیر است:

 • تامین انرژی لازم برای استارت خودرو؛ زمانی که خودرو خاموش است هیچ انرژی ذخیره شده‌ای در موتور برای شروع به کار و ایجاد احتراق لازم برای روشن شدن ندارد. باتری در این زمان وظیفه‌ تامین برق لازم برای استارت خودرو را با ولتاژ مناسب دارد.
 • ذخیره‌ انرژی موجود در موتور و دیگر قطعات خودرو برای مواقع لازم مانند همین استارت زدن نیز از وظایف باتری خودرو است. این انرژی ذخیره معمولا شامل مازاد تولید برق دینام یا آلترناتور می‌شود.
 • چراغ‌های خودرو مانند هر لامپ دیگری برای روشن شدن نیاز به انرژی الکتریکی دارند. این برق نیز از منبع باتری تامین می‌شود.
 • یکی دیگر از قطعات برقی خودرو سیستم پخش و مولتی مدیای خودرو است که این بخش نیز برق لازم را از باتری خودرو می‌گیرد.
 • تهویه مطبوع که شامل کولر و بخاری می‌شود نیز برای کار نیاز به برق دارد و وابسته به باتری است.

موارد ذکر شده همه نشان از اهمیت ویژه‌ این قطعه‌ نه چندان بزرگ زیر کاپوت دارد. علاوه بر آنچه گفته شد باتری انرژی لازم برای تمام هشدار دهنده‌ها و تجهیزات برقی خودرو را نیز برعهده دارد. هر ساله بر تعداد این هشدار دهنده‌ها و تجهیزات وابسته به برق در خودروها افزوده می‌شود و در نتیجه خودروهای با کیفیت‌تر نیز وارد بازار می‌شود.

مهم ترین خدمتی که باتری کار می تواند ارائه دهد تعویض باتری ماشین در محل است که باتری کار از معدود فروش هایی است که این خدمت را عرضه می کند. تعویض باتری ماشین در محل یکی از خدماتی است که بسیاری از مشتریان به آن نیاز دارند، در حال حاضر نیز با شرایط افزایش ساعت و فشار کار اقشار مختلف نیاز به آن و دیگر خدمات تعمیر و تعویض قطعات خودرو احساس می شود. در ادامه نیز ما به مزایای تعویض باتری ماشین اشاره می کنیم.

 

نصب باطری ماشین در محل چه مزیت هایی دارد؟

مهم ترین مزیتی که باتری کار در تعویض باتری ماشین در محل دارد، عدم حمل یک وسیله سنگین به نام باطری ماشین است. علاوه بر این باعث صرفه جویی در وقت نیز می شود. اما این کار مزیت های دیگری نیز دارد که به ما را از دیگران متمایز می سازد:

 

تعویض باتری ماشین

از آن جا که باطری ماشین سبک دائمی نیستند و بعد از گذشت چند سال عمر آن ها به پایان می رسد تعویض باتری ماشین ضروری به نظر می رسد پس از گذشت چند سال باید باتری قدیمی جای خود را به باتری نو بدهد. عوامل مختلفی هستند که طول عمر باتری و زمان تعویض باتری ماشین را مشخص می کند.

مطالبی که در مورد باطری ماشین پیشنهاد می شود بخوانید:

 • بررسی مشکلات برقی خودرو
 • نحوه جدا کردن یک باطری ماشین
 • تعریف باتری و انواع آن
 • شارژ باطری ماشین
 • نشانه خرابی دینام

 

آیا همه باطری های ماشین همانند هم هستند؟

هنگام تصمیم گیری در خصوص خرید باطری ماشین خاص، شما نیاز به اطلاعات بیشتری از قبیل نام تجاری، ظرفیت ذخیره و آمپر های خنک کننده سرد باتری جایگزین و … دارید. از آنجایی که حتی بین باتری های متعلق به گروه های مشابه ممکن است تفاوت هایی وجود داشته باشد، معمولا بهتر است از هر باتری برای خودرو خود استفاده نکنید.

 

برای باطری ماشین ، باطری اسیدی بهتر است یا باطری اتمی؟

باطری های اتمی چون عمر بیشتری نسبت به باطری های اسیدی دارند همچنین آلودگی کمتری تولید می کنند و نیاز به کنترل و نگه داری ندارند قطعا باطری مناسب تری برای خودرو می توانند باشند و شما می توانید باتری مناسب آن و قیمت باطری ماشین را در سایت باتری کار مشاهده کنید

قیمت باطری ماشین  به چند عامل بستگی دارد.

 • کشور سازنده باتری ماشین
 • شرکت سازنده باتری
 • نوع اتمی یا اسیدی بودن باتری
 • ظرفیت آمپراژ
 • تاریخ اعتبار گارانتی
 • تاریخ سال ساخت

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *