شستشوی انژکتور و دریچه گاز تویوتا و لکسوس

تمیز نگه داشتن انژکتورهای سوخت بسیار ساده تر و کم هزینه تر از تعمیر و نگهداری آنها در زمانی است که مشکل ساز می شوند.
شستشوی انژکتور تویوتا و لکسوس
شستشوی دریچه گاز تویوتا و لکسوس

شستشوی انژکتور تویوتا و لکسوس

انژکتورهای سوخت تویوتا و لکسوس خود را تمیز نگه دارید

انژکتورهای سوخت با مقادیر بسیار دقیق سوخت را به موتور احتراق داخلی تزریق یا پاشش می کنند. انژکتورها از یک سیم پیچ الکتریکی و نازل تشکیل شده اند که از طریق آن سوخت به محفظه احتراق هدایت می شود. با گذشت زمان، احتراق و آلاینده‌های سوخت در نازل جمع می‌شوند که باعث می‌شود الگوهای پاشش دقت خود را از دست بدهند و در نتیجه عملکرد موتور، کاهش راندمان سوخت و سطوح قابل قبول آلاینده‌ها کاهش یابد. برای عملکرد بهینه، انژکتورهای سوخت باید هر 15000 مایل یا زمانی که کاهش عملکرد مشاهده شد تمیز شوند.

شستشوی انژکتورتویوتا و لکسوس بسیار ساده تر و کم هزینه تر از تعمیر و نگهداری آنها در زمانی است که مشکل ساز می شوند. پیشگیری شامل استفاده از پاک کننده سیستم سوخت با کیفیت است. این پاک کننده ها محصولات افزودنی هستند که به طور خاص برای شستشوی انژکتورهای سوخت بنزین و اجزای مرتبط در یک مخزن طراحی شده اند. این افزودنی ها هم برای موتورهای بنزینی و هم برای موتورهای دیزلی موجود هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک بطری پاک کننده انژکتور سوخت را در باک پر بنزین خود بریزید و اجازه دهید هنگام رانندگی فرآیند تمیز کردن را کامل کند. پاک کننده انژکتور سوخت می تواند رسوبات انژکتورهای سوخت را حذف کند و در عین حال عملکرد سوخت را افزایش داده و آلاینده ها را کاهش دهد.

انژکتورهای تویوتا و لکسوس و سیستم سوخت آن چیزی است که موتور شما را در حال حرکت و حرکت نگه می دارد. اگر با استارت زدن ناقص و پاشیدگی مواجه هستید، ممکن است مشکل گرفتگی وجود داشته باشد که فراتر از آن چیزی است که پاک کننده ها می توانند حل کنند. تکنسین‌های حرفه‌ای تویوتا و لکسوس در تویوتا سرویس از سیستم‌های تمیزکننده تحت فشار ویژه برای از بین بردن رسوبات سرسخت استفاده می‌کنند. وقت قبلی تعیین کنید و تویوتا و لکسوس خود را به تکنسین‌های حرفه‌ای ما بسپارید .

توضیح مختصر درباره انژکتور و اهمیت شستشوی آن

انژکتور قطعه‌ای مهم در سیستم سوخت‌رسانی خودرو است و با پاشش سوخت، آن را به محفظه احتراق وارد می‌کند. به‌مرور زمان کربن در انژکتورها رسوب می‌کند و باعث مسدود شدن آن می‌شود. انسداد انژکتورها می‌تواند جزئی، متوسط یا کامل باشد:

۱. انسداد جزئی انژکتورها باعث می‌شود سوخت‌رسانی به‌درستی صورت نگیرد و درنتیجه با عملکرد ضعیف موتور مواجه خواهیم شد.

۲. انسداد متوسط می‌تواند مصرف سوخت و انتشار گازهای گلخانه‌ای را افزایش دهد، روغن موتور را رقیق کند و به مبدل کاتالیست آسیب برساند.

۳. در نهایت اگر انژکتورها کاملا مسدود شوند، استارت‌زدن سخت می‌شود، موتور به‌شکلی خشن کار می‌کند و درنتیجه، به عملکرد ضعیف و آلایندگی بیشتر منجر خواهد شد.

 

شستشوی دریچه گاز تویوتا و لکسوس

شستشوی دریچه گاز تویوتا و لکسوس

اولین چیزی که باید بدانید ، آماده کردن فضای کار است. این باید مکانی در فضای باز با تهویه خوب باشد زیرا موادی که باید استفاده کنید فرار هستند. پس از انتخاب مکان مناسب برای انجام کار، باید بدنه دریچه گاز را زیر کاپوت در محفظه موتور پیدا کنید. در اینجا چند نکته برای یافتن آسان آن وجود دارد:

 

  • بدنه دریچه گاز بین پاک کننده هوا و منیفولد ورودی قرار دارد
  • بدنه دریچه گاز از آلومینیوم ساخته شده است
  • در برخی از مدل های قدیمی، بدنه دریچه گاز توسط سیم فلزی به پدال گاز متصل می شود تا در حالت خاموش بودن موتور، با فشار دادن پدال گاز، آن را شناسایی کرده و قسمت متحرک را مشاهده کنید.

 

هنگامی که بدنه دریچه گاز را پیدا کردید، هنگام برخورد با آن باید مراقب باشید. این به این دلیل است که لوله ها و شیلنگ ها و در برخی موارد اتصالات الکتریکی به آن متصل هستند. از برخی از این قسمت‌ها دوری کنید، زیرا در صورت بروز مشکل، رساندن آن‌ها به حالت عالی دشوار خواهد بود.