تعویض شمع تویوتا و لکسوس

در راهنمای زیر، مرکز خدمات تویوتا سرویس درباره نحوه عملکرد شمع‌ها، چرایی اهمیت تعویض آن‌ها و زمان برنامه‌ریزی سرویس صحبت می‌کند.
تعویض شمع تویوتا و لکسوس

فرقی نمی کند با چه مدل تویوتا یا لکسوس رانندگی می کنید، سرویس شمع یکی از بخش های کلیدی برنامه تعمیر و نگهداری توصیه شده خودروی شما است. کارشناسان خودرو، هر 30000 مایل را به عنوان یک راهنمای کلی برای چند بار تعویض شمع ها پیشنهاد می کنند، اما عوامل مختلفی ممکن است باعث فرسودگی سریع شمع ها شوند. به همین دلیل، وقتی از رانندگان پولر این سوال را می شنویم تعجب نمی کنیم: چه زمانی شمع های خودرو را عوض کنم؟

در راهنمای زیر، مرکز خدمات تویوتا سرویس درباره نحوه عملکرد شمع‌ها، چرایی اهمیت تعویض آن‌ها و زمان برنامه‌ریزی سرویس صحبت می‌کند.

چه زمانی شمع های خود را عوض کنم؟

هنگامی که کلید را در احتراق می چرخانید، شمع ها جریان ولتاژ بالا را از کویل های احتراق به محفظه احتراق موتور منتقل می کنند. اگرچه تعداد دفعات تعویض شمع بسته به وسیله نقلیه شما و شرایط رانندگی معمولی در بلوفتون متفاوت است، اما حتماً مراقب این علائم هشداردهنده فرسودگی شمع‌ها باشید:

  • موتور کند روشن می شود
  • چندین اشتباه موتور
  • سواری خشن در حین رانندگی یا در حال حرکت
  • شتاب ضعیف
  • مصرف سوخت ضعیف

چرا تعویض شمع ها مهم است؟

در حالی که قطعاً نمی خواهید با مشکلات موتور در جاده در هیلتون هد مقابله کنید، نمی خواهید پول خود را برای تعویض زودهنگام شمع های خود هدر دهید. بنابراین منطقی است که بخواهیم بدانیم: چه زمانی شمع‌ها را قبل از ایجاد مشکل در جاده عوض کنم، اما نه زمانی که هنوز عمری باقی مانده است؟ دفترچه راهنمای مالک شما فواصل خدمات توصیه شده شمع را برای مدل و مدل خاص شما ارائه می دهد.

دانستن تعداد دفعات تعویض شمع تضمین می کند که هرگز با مشکلات مربوط به شمع سرگردان نخواهید شد. و حتی اگر هنوز اثرات شمع‌های فرسوده را تجربه نکرده‌اید، شمع‌های تازه باعث می‌شوند خودروی شما به همان راحتی کار کند که روزی که آن را از خودرو خارج کردید:

آرام تر شروع می شود

راندمان سوخت بهتر

آلاینده های پاک تر

احتراق موتور قابل اعتماد