دانستنی های خودرو

در بررسی سلامت زمستانی لکسوس چه کارهایی انجام می شود؟

در بررسی سلامت زمستانی لکسوس چه کارهایی انجام می شود؟

 

زمستان می تواند برای خودرو و اجزای آن بسیار سخت باشد، به همین با هماهنگی برای انجام یک بررسی رایگان و جامع سلامت زمستانی لکسوس در مرکز تویوتا سرویس، می‌توانید از بسیاری از مشکلات فصلی جلوگیری کنید و به شما اعتماد به نفس لازم را می‌دهد تا در برابر آب و هوا مقاومت کنید و تا حد امکان در جاده ایمن بمانید.

 

 

در بررسی سلامت زمستانی لکسوس چه اتفاقی می افتد؟

تیم با فضای داخلی شروع کرد، و اطمینان حاصل کرد که هر کمربند ایمنی می تواند به آرامی کشیده و جمع شود، بدون کرک باشد و در طول آن پیچ خورده نباشد.

خانه داری خوب با بررسی اینکه دسته ابزار فاقد چراغ های هشدار دهنده بوده و شیشه جلو و آینه ها آسیبی ندیده است ادامه یافت. سپس یک دستیار برای بررسی عملکرد برف پاک‌کن‌های شیشه جلو، جت‌های شستشو، واشر چراغ‌های جلو و چراغ‌ها استخدام شد.

در طول این حرکت بیرونی، متوجه شدیم که چراغ‌های جلوی ما کمی کدر شده‌اند، یک واکنش معمول اما قابل اصلاح به سال‌ها قرار گرفتن در معرض پرتوهای فرابنفش خورشید. علاوه بر این، لامپ پلاک کناری منفجر شده بود و هر دو تیغه برف پاک کن شیشه جلو شروع به شکافتن کرده بودند. به طور معمول، تیم در مورد این مسائل اخیر به صاحب خودرو توصیه می‌کرد و منتظر دستورالعمل‌های بیشتر بود، اما همانطور که در کارگاه با هم بودیم، بلافاصله جایگزینی آنها را تأیید کردیم.

 

قبل از اینکه ماشین را بالا بیاورد تا نیمه پایینی را بررسی کند، تیم قسمت زیر کاپوت را جارو کرد. پانل اسکاتل از برگ ها پاک شد، سپس تمام مایعات و مخازن – شستشوی صفحه، روغن ترمز، خنک کننده، روغن موتور و خنک کننده اینورتر – بررسی و در صورت لزوم پر شدند.

در حالی که چرخ‌ها اکنون به ارتفاع سر بلند شده‌اند، تیم برای بررسی وضعیت تعلیق، مشعل را به بال‌های داخلی تاباند: فنرها برای ترک‌ها و دمپرها برای نشتی. یک عمق سنج نشان داد که مقدار سالمی از مواد اصطکاک روی لنت ترمز باقی مانده است، در حالی که لکه های عضلانی چرخ ها هیچ مشکل یاتاقان را نشان نمی دهد. با این حال، یک بازرسی کامل از لاستیک ها نشان داد که آج اکنون تقریباً 60-70٪ فرسوده شده است، به این معنی که به زودی به لاستیک جدید نیاز خواهد بود.

 

افزایش بیشتر به تیم اجازه داد تا زیر خودرو برود و امنیت سیستم تعلیق را بررسی کند. او با استفاده از میله‌ای برای تکیه دادن به اجزای جداگانه، متوجه ترک‌های جزئی در بوش‌های بازوی جلویی پایینی شد و گترهای ضد رول جلویی از هر دو طرف شکافته بودند. معمول است که پوشش های لاستیکی و اتصالات ایزوله در طول سال ها دچار خستگی می شوند، اما این موارد نیز به همین ترتیب باید به زودی برطرف شوند.

 

مشتری چگونه از سلامت خودرو خود مطلع می شود؟

با تکمیل چک لیست و پر شدن گزارش، تیم این روش را با بیان نکات مشاوره ای خود در یک گزارش تصویری کوتاه به پایان رساند. پیوندی به این موضوع فوراً برای مشتری ایمیل می‌شود تا آنها به طور کامل در مورد آنچه انجام شده است مطلع شوند و تصمیمات مربوط به کارهای اصلاحی بعدی را می‌توان با حداقل تأخیر تأیید یا به تعویق انداخت.

 

آخرین توقف برای خودرو ما غرفه نظافت بود. این زمان برای ما فراهم کرد تا از یک نوشیدنی با طراوت در محوطه انتظار راحت لکسوس گاتویک لذت ببریم و خدماتی را که به تازگی دریافت کرده بودیم بررسی کنیم. این بررسی رایگان سلامت زمستانی به ما اطمینان داد که شاسی بلند میانسال ما برای فصل پیش رو آماده است. اما همچنین به ما کمک کرد تا برای کارهایی که اکنون می دانیم باید به زودی حل شوند برنامه ریزی کنیم.

 

نکاتی برای آماده شدن برای زمستان

 

زمستان اینجاست! هنگامی که دما کاهش می یابد، مراقبت از ماشین شما در اولویت قرار می گیرد. در زمستان، ماشین آخرین چیزی است که در ذهن شماست. با این حال، با توجه به احتمال پوشاندن برف و یخ خودروی شما، باید مطمئن شوید که خودروی شما در بهترین حالت قرار دارد تا از هر گونه مشکلی در جاده جلوگیری شود. در اینجا چند نکته مفید برای زمستانی کردن ماشین خود در این فصل آورده شده است تا برای فصل سخت پیش رو آماده باشید:

 

1. تعویض روغن :

اگر قرار است ماشین شما تعویض روغن کند، این زمان عالی است. همیشه از بهترین روان کننده برای وسیله نقلیه خود استفاده کنید. همچنین دفترچه راهنمای خودرو را بررسی کنید تا بدانید که آیا ملاحظات خاصی برای زمستان ها وجود دارد یا خیر. برخی از خودروها در هوای سرد به روغن متفاوتی نیاز دارند، زیرا روغن‌های معمولی خودرو غلیظ می‌شوند که باعث می‌شود خودروی شما کمتر روغن کاری شود.

تعویض روغن لکسوس

2. باتری های خود را بررسی کنید :

باتری ها در فصل زمستان یک مشکل واقعی هستند. اگر باتری‌های شما قدیمی هستند، ممکن است با کاهش دما به سرعت از بین بروند و شما را در جاده‌ها سرگردان کنند. بنابراین، بهتر است وسیله نقلیه خود را توسط یک مکانیک خودرو بررسی کنید تا مطمئن شوید باتری های خودروی شما سالم هستند و می توانند به راحتی در زمستان مدیریت کنند. همچنین مطمئن شوید که پایانه ها تمیز و بدون خوردگی هستند.

 

3. تنظیم فشار تایر :

لاستیک های شما نیاز به باد مناسب در طول سال دارند تا مسافت پیموده شده و فشار روی لاستیک های شما کاهش یابد. لاستیک های خود را باد نگه دارید زیرا به حفظ کشش در جاده کمک می کند، به خصوص اگر جاده پر از برف باشد. دماهای سخت همچنین لاستیک روی لاستیک ها را سفت می کند و آنها را مستعد لغزش می کند که می تواند خطرناک باشد. بنابراین، مطمئن شوید که باد لاستیک های خود را یک بار در ماه چک کنید و آنها را با فشار توصیه شده باد نگه دارید. اگر در مورد فشار مناسب لاستیک مطمئن نیستید، دستورالعمل‌های موجود در دفترچه راهنمای کاربر را بررسی کنید.

 

سلامت زمستانی لکسوس - تنظیم چهار چرخ لکسوس

 

4. تنظیم کلی:

شما باید ماشین خود را به طور منظم در طول سال سرویس کنید تا مطمئن شوید که در زمستان هیچ مشکلی وجود ندارد. در دماهای پایین، ممکن است خودروی شما هنگام راه اندازی با مشکل مواجه شود. برای جلوگیری از سردردهای سرد صبح خود، مطمئن شوید که ماشین شما در طول سال تنظیم شده است. سیستم الکتریکی خودروی شما مسئول روشن کردن موتور در صبح‌های سرد است. پس مطمئن شوید که در شرایط خوبی قرار دارد تا بعداً نگران نباشید.

 

5. مایع رادیاتور :

رادیاتور خودرو وظیفه حفظ دمای خودرو را بر عهده دارد. بنابراین، سیستم خنک کننده خود را برای هر نوع نشتی بررسی کنید. باید اطمینان حاصل کنید که مخلوط مناسبی از مایعات در رادیاتور خود دارید تا از موتور خود در زمستان محافظت کنید. با سطوح مناسب ضد یخ، سیستم گرمایش اتومبیل شما به درستی کار می کند و همچنین موتور شما را از گرم شدن بیش از حد محافظت می کند. بنابراین، مطمئن شوید که همه چیز در شرایط خوبی است.

 

6. یک کیت اضطراری در ماشین خود داشته باشید:

همیشه یک کیت اضطراری در ماشین خود در تمام طول سال به خصوص برای زمستان نگه دارید. مواقعی وجود دارد که ممکن است مجبور شوید به دلیل بارش شدید برف چند روز در جاده سرگردان بمانید. داشتن یک کیت اضطراری در ماشین به شما کمک می‌کند تا به راحتی روزها را پشت سر بگذارید. کیت اضطراری شما باید یک مجموعه اضافی از لباس گرم، پتو، آب و غذای بسته بندی شده داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *